POMAGANIE jest takie proste!

Duninów 2016

Duninów 2016

W upalny piątek, naładowani po dniu przytulania wyruszyliśmy na coroczny wyjazd nad Wisłę do Ośrodka Pabianickich Sportów Wodnych. To już 10 wyjazd integracyjno – szkoleniowy naszej grupy, ale 4 do Duninowa. W tym roku oczywiście podróż nie obyła się bez przygód i tylko jeden samochód dotarł o czasie. Tradycyjnie pierwszy wieczór spędziliśmy przy ognisku, któremu towarzyszyły pieczone kiełbaski oraz gry i zabawy. Dzięki temu wszyscy bliżej się poznaliśmy i przy okazji świetnie bawiliśmy.

Sobotni poranek zaczęliśmy od intensywnej, tanecznej rozgrzewki prowadzonej przez Agę i Agusię. Naładowani i gotowi do rzetelnej pracy odbyliśmy warsztat z komunikacji interpersonalnej. Wiemy, że to ważny element niezbędny do sprawnego działania każdej grupy, dlatego przykładamy dużą wagę do nabywania kompetencji miękkich. Na szkoleniach i intensywnej pracy zleciał nam cały dzień. Oczywiście była przerwa na obiad i mecz Polska – Szwajcaria (który przez dogrywkę nieco poprzestawiał nam plan). Wieczorem Nasza Pani Koordynator zrobiła podsumowanie całego roku ciężkiej pracy, nie pomijając nikogo. Było wiele łez radości i chwil wzruszeń. Pomagamy bezinteresownie, ale każdy potrzebuje poczuć się doceniony. Tak też jest w Agrafce!

Niedzielny poranek to był czas wystawienia nowych wolontariuszy na ciężką próbę. Chrzest, który musi przejść każdy kto chce zostać oficjalnie Agrafką, do łatwych nie należy, ale jak zwykle nie możemy zdradzić jego szczegółów. Informujemy jedynie, że wszystkie 14 osób przeszło go całkowicie i bez ubytku na zdrowiu.

Po chrzcie i pysznym obiedzie znów przyszedł czas na intensywną pracę. Omawialiśmy wyniki ankiet ewaluacyjnych i wypracowaliśmy rozwiązania dla problemów, które się w nich pojawiły. Cała grupa pięknie pracowała mimo dokuczliwych upałów. To był jeden z najbardziej udanych wyjazdów. Naładowani pozytywną energią czekamy na nadchodzący rok kolejnych działań!