Jesteśmy AKCJĄ a nie reakcją!

III turniej dla wolontariuszy za nami :)

Dnia 8.11.2017 r. odbył się III Turniej dla Wolontariuszy o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego, który już po raz trzeci łączy i integruje środowiska wolontariackie w naszym powiecie.

W turnieju, który rozegrany został w Powiatowej Hali Sportowej wzięło udział 10 drużyn, razem około 100 zawodników. W kategorii pierwszej o DUŻY puchar walczyło 7 drużyn z grupy 2 i 3: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 3, 1 Liceum Ogólnokształcące, 2 Liceum Ogólnokształcące, Polski Czerwony Krzyż i Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA”. Po zaciętych rozgrywkach i wyrównanej walce w półfinale PCK zmierzyło się z ZS 3, a ZS 2 walczył z 1 LO. Zarówno drużyna PCK jak i ZS 2 po wygranej 2:0 przeszły do wielkiego finału, a ZS 3 zakończyło turniej na 3 miejscu po wygranej z wolontariuszkami 1 LO.

Wielki finał należał do PCK, które 2:0 pokonało reprezentację ZS 2.

W kategorii drugiej o MAŁY puchar walczyli: wolontariusze SP 3, SP 16 i Koordynatorzy Wolontariatu. Zwycięstwem w obu mieczach 1 miejsce zdobyli zawodnicy SP 16, na 2 miejscu uplasowali się zeszłoroczni zwycięzcy tej kategorii: koordynatorzy a na 3 wolontariusze z SP 3.

Nad bezpieczeństwem medycznym cały czas czuwał Ochotniczy Sztab Ratownictwa w Pabianicach.

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowali: DreamTeam Pabianice, Sklep 4kom.pl, KFC Pabianice, Biuro Plus i ZWiK, który również zadbał i pragnienie naszych zawodników.

Wszystkie mecze sędziowali: Pan Janusz Słomiński i Patryk Trojan.

Turniej jest kolejnym z działań XII Pabianickich Obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Wszystkim gorąco dziękujemy za wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia.