Jesteśmy AKCJĄ a nie reakcją!

II Turniej Piłki Siatkowej dla Wolontariuszy o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego

9.11.2016r. w godzinach 11:00 – 14:00 rozegrany został II turniej Piki Siatkowej dla Wolontariuszy o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego. Nim rozpoczęły się rozgrywki – rozgrzewkę przeprowadził dla wszystkich Mateusz – trener Klubu FORMOWNIA! 9 drużyn, które zgłosiło się do turnieju zostało rozdzielone do 3 grup. Grupa 1 złożona z wolontariuszy Gimnazjum nr 3, Szkoły Podstawowej nr 3 i Koordynatorów Wolontariatu walczyła o jeden puchar. Grupa nr 2 w której rywalizowali reprezentanci Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3 i Organizacji Pozarządowych oraz Grupa nr 3 gdzie zmagali się wolontariusze 1 i 2 Liceum Ogólnokształcącego oraz wolontariusze Grupy Wolontarystycznej „AGRAFKA” walczyli o drugi puchar. Podział został dokonany ze względu na duże zróżnicowanie wiekowe i poziomu gry uczestników.

W grupie 1 po zaciekłej rywalizacji na 1 miejscu uplasowała się drużyna Koordynatorów Wolontariatu i to na ich ręce powędrował puchar oraz vouchery na basen ufundowane przez Klub FORMOWNIA. Zwycięski skład reprezentowali: Agnieszka Krzysztofik – Koordynator w Gimnazjum Nr 3; Tadeusz Gęs – Koordynator w Szkole Podstawowej Nr 3, Agnieszka Błoch i Magdalena Gęs – Koordynatorki w Zespole Szkół Nr 2, Aneta Madalińska – Koordynator Wolontariatu w II LO i Anna Kurkowska – Koordynator w Zespole Szkół Nr 5.  2 miejsce zajęło Gimnazjum nr 3, a 3 Szkoła Podstawowa nr 3.

Jeśli chodzi o rozgrywki grupy 2 i 3 to odbywały się one na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. W grupie 2 pierwsze miejsce zajęła reprezentacja NGO, na drugiej pozycji uplasował się Zespół Szkół nr 2, a na trzeciej Zespół Szkół nr 3. W grupie nr 3 wyniki prezentowały się następująco: pierwsze miejsce zajęli wolontariusze „AGRAFKI”, drugie wolontariusze 2 LO, a trzecie wolontariuszki 1LO.

Zwycięzcy obu grup rozegrali mecz finałowy. Zakończył się on wynikiem 2:0 dla reprezentantów NGO. Drużyna w składzie: Izabela Podgórna, Monika Urbańska, Łukasz Stencel, Sandra Bartoszek, Michał Kania, Janusz Słomiński, Zbigniew Grzanka i Jurek Grzanka zajęła 1 miejsce w tegorocznym turnieju.

Tym samym na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Agrafek w składzie: Grzesiek Janicki, Damian Wawszczak, Lili Włodarczyk, Julia Ochal, Justyna Marczyńska, Klaudia Rydzyńska i Anna Wendler.

O trzecie miejsce natomiast walczył Zespół Szkół nr 2 i 2 Liceum Ogólnokształcące. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla wolontariuszy Elektryka i to oni podobnie jak w roku ubiegłym zajęli 3 miejsce w turnieju. Skład drużyny: Patryk Trojan, Bartosz Pawlikowski, Wiktoria Klimowicz, Mateusz Małek, Dawid Grzelczak, Mateusz Trębacz, Daniel Pikula.

Podczas turnieju Powiatowa Hala Sportowa przepełniona była młodzieżą kibicującą swoim kolegom i koleżankom ze szkół. Za wspaniały doping. DZIĘKUJEMY!

Po raz drugi patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Pabianickiego – Krzysztof Habura, który była obecny podczas turnieju i wręczył puchary i nagrody zwycięzcom.

Nagrody ufundowało: Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Klub FORMOWNIA, Kręgielnia Maszynownia i sklep 4KOM.PL z akcesoriami do urządzeń mobilnych.

Wydarzenie to zostało zorganizowane po raz drugi i jest jednym z działań tegorocznych XI Obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Pabianicach.

Projekt Obchodów Dnia Wolontariusza jest finansowany i realizowany w ramach budżetu miasta w trybie Inicjatywy Lokalnej.