Jesteśmy AKCJĄ a nie reakcją!

Znów weźmiemy na warsztat tolerancję!

Znów weźmiemy na warsztat tolerancję!

Mamy to! Już po raz trzeci w Pabianicach „Weźmiemy na Warsztat… TOLERANCJĘ”! Po raz kolejny bariery będą pękać, doświadczymy spotkania z CZŁOWIEKIEM i będziemy uczyć, że inność jest wyjątkowością.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić szkoły podstawowe oraz ośrodki dla osób z niepełnosprawnościami z powiatu pabianickiego na III edycję Gry Miejskiej „Bierzemy na Warsztat Tolerancję”. W ten sposób świętujemy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które przypadają 5 maja.

To wydarzenie, w którym Młodzi Ludzie w bezpośrednim kontakcie z Osobami z Niepełnosprawnościami (OzN) będą uczyć się szacunku, empatii i otwartości oraz tego, że inności nie trzeba się bać. Uczniowie wraz z OzN połączeni w grupy mieszanie będą wykonywać różne zadania zlokalizowane w centrum Pabianic. To wydarzenie, w którym jesteśmy jednym zespołem, bez względu na stopień (nie)pełnosprawności.

Tegoroczna Gra Miejska odbędzie się 10 maja. Startujemy o godz. 10:00 pod Urzędem Miasta. Po zrealizowaniu zadań, wszyscy spotykamy się na wspólnej integracji i jedzonku w Placówce Wsparcia Dziennego „Junior”

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Gry Miejskiej jest: współpraca z osobami z niepełnosprawnościami.

Gra Miejska „Bierzemy na Warsztat Tolerancję” jest wyjątkowym przedsięwzięciem, w którym swoje siły łączy trzech organizatorów:

  • Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA” – osoba do kontaktu: Agata Matuszewska, nr tel. 668-574-004
  • Powiatowa Komenda Policji – osoba do kontaktu: sierż. sztab. Agnieszka Jachimek nr tel. 693-997-243 oraz st. sierż. Marta Bączyk, nr tel. 693-997-272
  • Warsztat Terapii Zajęciowej – osoba do kontaktu: Agnieszka…, nr tel. 608-219-556

Zapraszamy serdecznie do wspólnej integracji i łamania barier!