Jesteśmy AKCJĄ a nie reakcją!

Nabór do „AGRAFKI” – czas, START!

Nabór do „AGRAFKI” – czas, START!

Tylko raz w roku Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA” organizuje nabór wolontariuszy.

Nabór trwa od 27.01 do 17.02. Do „Agrafki” mogą dołączyć wszyscy, którzy:
ukończyli 16 lat i czują nieodparte pragnienie pomagania ludziom. Nie jest istotny temperament czy predyspozycje potencjalnego wolontariusza. Każdy może znaleźć swoje miejsce w naszej grupie, zadania są różnorodne, niektóre wymagają dużej otwartości, niektóre precyzji i skupienia, niektóre są typowe dla osób, które nie lubią się bardzo uzewnętrzniać. Działamy w ramach resortów: Resort AA (Akcje i Animacje) czyli animacja dzieci i rodzin, resort JUNIOR – wsparcie dzieci w Placówce Wsparcia Dziennego JUNIOR, resort PROJEKTY – zespół projektowy tworzący projekty na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz poszerzający świadomość społeczności lokalnej, resort ARTYSTYCZNY – profilaktyczne przedstawienia teatralne oraz filmiki i spoty społeczne promujące postawę prospołeczną, resort WSPARCIA a w tym: DIAMENCIKI – wsparcie podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej, SPINKA – wsparcie dzieci z Placówek Opiekuńczo – Wychowaczych w Porszewicach i w Pabianicach oraz SENIORITA – współpraca z seniorami.

Każdy kto do nas dołączy ma możliwość realizowania misji ZAZ czyli:

ZMIENIAMY siebie i świat na lepszy!

– poprzez nasze działania pomagamy, wspieramy, inicjujemy. Wierzymy, że dzięki aktywnej postawie i zaangażowaniu można dokonać zmiany w sobie i środowisku lokalnym. Pragniemy by nasze miasto stało się jeszcze bardziej przyjazne, życzliwe, pełne pozytywnych działań i abyśmy wszyscy razem umieli zaspokajać swoje potrzeby w konstruktywny sposób.

Jesteśmy AKCJĄ a nie reakcją!

– w myśl zasady domina wierzymy, że każda, nawet mała inicjatywa może pociągnąć za sobą wielkie zmiany. My nie czekamy, aż świat się zmieni. Sami inicjujemy wierząc, że ma to wielki sens.

ZARAŻAMY innych!

– naszą pozytywną energią i optymizmem. Szerzymy idee mnożenia radości a nie skupiania się na narzekaniu i maraźmie.

 

Chętne osoby, które chcą do nas dołączyć proszone są o wysłanie maila na adres agrafka@onet.eu lub o kontakt pod nr tel. 608-219-556 i umówienie się z koordynatorem grupy. Podczas pierwszej rozmowy zostaną zbadane potrzeby i potencjał wolontariusza. Otrzyma on tzw. Paszport Agrafkowy i rozpocznie okres próbny (1-2 miesiące), podczas  którego wolontariusz pozna działania wszystkich resortów, weźmie udział w team buildingu, oraz warsztatach i szkoleniach (komunikacja empatyczna, praca z dzieckiem z trudnościami, ABC wolontariatu)

 

G.W. „AGRAFKA” to nie wolontariat akcyjny, to stały proces w którym wolontariat jest naszą postawą życiową, którą prezentujemy nie tylko podczas akcji i działań ale również każdego dnia.

Wolontariat nie jest bezinteresowny,  poprzez pomaganie innym pomagamy przede wszystkim sobie, nie ma w tym nic złego i egoistycznego. Wolontariat uczy empatii, rozwija umiejętności interpersonalne, daje przestrzeń do realizacji swoich pasji, buduje ścieżkę rozwoju zawodowego i bardzo rozwija poczucie własnej wartości.